Všeobecné informace o HO SAKAL


Horolezecký oddíl SAKAL je od roku 1996 zaregistrován u Českého horolezeckého svazu (ČHS). Horolezectví však jeho zakládající členové provozovali již dříve, v soustředěné skupině tak od roku 1990.

Sídelním městem oddílu je Praha. Jsme oddíl spíše komorního rázu, na úrovni běžné party lidí. Jeden člen oddílu je instruktor horolezectví. Něco jako pravidelné schůze a jednání u nás neexistuje. Oddíl nedisponuje žádným majetkem, společným matrošem, ani klubovnou.

Hlavní činností je provozování horolezectví. Občas jako určitou “inverzní deviaci” provádíme speleologii. Lezeme jak na skalách, tak i v horách, v létě i v zimě. Výkonnostně jsme v průměru, rozhodně u nás před výkonem mají přednost klid a krása. Na skalách nejvíce upřednostňujeme pískovce a klasické lezení. Mezi naše oblíbené cíle patří Český ráj, Vysoké Tatry a Alpy.

Naše výlety nemají charakter hromadných, pospolitých a organizovaných akcí. Víceméně se vždy pár lidí z oddílu dohodne, kam jet, rozdělí se na lezecké dvojice, a ty si pak lezou sami jak chtějí. Nikdo není k ničemu nucen, ale o nikoho není ani staráno. Každá lezecká dvojice si musí program a činnost sama naplánovat a realizovat. Výlety se pořádají nepravidelně, cíle jsou rok od roku různé. Jedinou naší pravidelnou akcí je tradiční týdenní pobyt ve Vysokých Tatrách v zimě. Některé akce jsou pořádány společně se členy horolezeckého oddílu Sportovní klub.

Oficiální mail oddílu: sakal@stredozem.cz

Seznam členů

kmenoví členové (rada starších)
Jiří Genzer jirig(zavinac)centrum.cz
Tomáš Kublák tomas.kublak(zavinac)centrum.cz předseda oddílu, instruktor
Michal Poltier Michal.Poltier(zavinac)seznam.cz
Pavel Ptáček pavel-ptacek(zavinac)volny.cz
Martin Rusina rusina(zavinac)rusina.net
Jan Řasa jan.rasa(zavinac)siemens.com
Radovan Řasa radovan.rasa(zavinac)wordonline.cz
členové
Jana Divišová potala(zavinac)email.cz
Markéta Jurečková marketa(zavinac)jureckova.cz
Jiří Mazanec
Jan Peřina honza(zavinac)gondor.cz
Ondřej Rádl spolulezec: Michal Poltier
Kamila Řasová kamila.rasova(zavinac)centrum.cz spolulezec: Jan Řasa
Jindřiška Štěchová jindriska.stechova(zavinac)kaufland-online.cz
Petr Walder petr.walder(zavinac)sen-marketing.cz

Přijímaní nových členů

Aktuální stav: pro podzim 2004 a rok 2005 momentálně další zájemce nepřijímáme. Jediný náš instruktor bude muset projít doškolením pořádaným ČHS. Rovněž časová vytíženost ostatních členů oddílu je značná, horoškola momentálně nepřipadá v úvahu.

Přijímání nových členů se řídí Pravidly pro přijetí nových členů.