AKTUALITY :

Co se již stalo - od nejnovějšího (nahoře) ke staršímu (dole).

10. - 12.10.2008 Jizerské hory

Tradiční pobyt v Jizerkách v Bílém potoce, cílem byla naše oblíbená oblast Paličníku. Ráno jsme ze Smědavy vyrazili na kolech k Paličníku, a sestoupili svahem k Supí věži. Slezli jsme na ní dvě cesty. Návrat stejnou cestou. Druhý den jsme přejeli na západ, a slezli věže Sněhulák, Gorila a Pik 60.výročí VŘSR, na Pik slezeno více cest. Večer návrat do Prahy. Účastnili se: Žebro, Kamča, Macek, Radovan, Tomáš, Jindřiška, Peťan, Venca, Dana, Dingo, Lůca, Petr, Lenka, a houf dětí.

 

3. - 5.10.2008 Pelikánův seminář horské medicíny a zasedání MC UIAA

Tomáš se účastnil konference v Teplicích nad Metují, na místě působil v organizační skupině. Menší spánkový deficit, ale stálo to za to.

28.9.2008 Hruboskalsko

Slezena Brána Schuckovkou a Trůn JZ cestou. Účastnili se Žebro a Radovan.

28.9.2008 Bezpečnostní komise UIAA v Praze

Tomáš se účastnil zkušebních pokusů BK UIAA, prověřovaly se poloautomatické jistící pomůcky při zachycování pádů člověka. Jako pokusná osoba sloužil Ondra Řípa, někdejší frekventant naší horoškoly. Byl pak trochu použitej... Zvláštní dík patří také Žebrovi, který byl pomáhat připravit zasedací sál.

30.8.2008 Kokořínsko

Starodávní členové Sakalu Tomáš a Martin Rusina během víkendového pobytu na Kokořínsku vylezli na věž Křemenáč, utopenou kdesi tam v nekonečné houštině lesa.

 

17.8.2008 Malešov

Celodenní lezení na skalách u Kutné Hory. Účastnili se: Žebro a Kamča+2, Jindřiška a Peťan+1, Peřinka, Tomáš (Sakal) a Dingo z SKáček.

 

19. - 25.7.2008 Mladkov

Žebro a Kamča s dětmi lezli v Mladkově, jednak Žebro zdolal nějaký strašný převis, ale jinak se většinu času věnovali popolézání dětí.

11. - 13.7.2008 Vysoké Tatry
Výpad do Tater na Ostrý štít. V pátek jsme vyšlapali na chatu, v sobotu den výstupu, lezli jsme jižní stěnu Häberleina, takovou naší variantou středem plotny. Pohoda, sluníčko, osvěžující větřík. Bouřky přišly až večer, když už jsme byli na chatě. V neděli dolů do Popradu, kde jsme holdovali hedonismu. Nočním rychlíkem návrat do Prahy. Účastnili se: Tomáš, Žebro (HO Sakal), a Lenka (Skáčka) s Pavlínou (ty byly jen turistikovat, okruh okolo Stredohrotu přes Priečné sedlo).

1.7.2008 Řež
Úterní trénink mimo Prahu. Výstupy standardní, nic zvláštního, zpáteční vlak jsme stíhali v pohodě (ovšem nutno zdůraznit, že tohoto tréninku se neúčastnili zatmívači Jindřiška s Alešem). Účast: Peřinka, Žebro, Tomáš (HO Sakal) a Martin (SKáčka).

28.-29.-6.2008 Hruboskalsko
Na Hrubici vylezeno Žebrem, Radovanem, Jirkou: 12 Apoštolů, Oldříšek, Skaut, Břízka, Řetězová.

24.6.2008 Divadlo Miriam
Proběhlo veřejné promítání odborného filmu o neurorehabilitaci pacientů s roztroušenou sklerózou mozkomíšní, v kterémžto filmu členové HO Sakal (ale i SKáček) hráli figuranty, kteří při lezení na skále předvádějí přirozené pohybové návyky člověka. Ačkoliv pro některé z nás byla role herců novinkou, dopadlo to docela dobře. Brutálně sestříháni režiserkou jsme zdárně zapadli do celkového kontextu.

20. - 22.6.2008 Vysoké Tatry
Výpad do Tater na Batizovský štít, prostoupena jižní stěna, cesta Kuttovy plotny. V neděli nám dopoledne zbyl čas, tak jsme ještě nalehko bez batohů vyšlápli na Východní Vysokou. Účastnili se Peřinka, Jindřiška a Tomáš (HO Sakal) a Aleš (HK Vyšehrad).

10.6.2008 Řež
Úterní trénink mimo Prahu. Nic mimořádného, klasické výstupy, a nic není zvláštního ani na tom, že Aleš s Jindřiškou zatměli ještě víc, než posledně, takže jsme jeli zpět až úplně tím posledním vlakem před půlnocí. Tou dobou je už hospoda U hřiště taková tichá, ponurá a prosycená atmosférou demobilizace. Účastnili se: Tomáš, Peřinka, Jindřiška (Sakal) a Aleš (HK Vyšehrad).

27.5.2008 Řež
Úterní trénink mimo Prahu. Nic mimořádného, klasické výstupy, a nic není zvláštního ani na tom, že Aleš s Jindřiškou zatměli, takže jsme jeli zpět až vlakem pozdě v noci. Účastnili se: Tomáš, Peřinka, Jindřiška (Sakal) a Aleš (HK Vyšehrad).

8. - 11.5.2008 Tisá, Rájec, Sněžník
Od svátku až do neděle jsem pobývali kousek od Tisé, ubytování v chatkách. Ve čtvrtek hned po příjezdu jsme vyrazili na nějaké šutry jižně od Anglického parčíku, a celé to tam přelezli. V pátek jsme byli v Rájci na Ptačích stěnách, a v sobotu prozměnu u Blíženců. V neděli jsem si dopoledne zalezli v Anglickém parčíku. Všechny čtyři dny samé nádherné cesty. Účastnili se: Tomáš, Žebro, Kamča, Peťan, Jindřiška a děti ze Sakalu, Dingo, Lůca, Martin Bílý a děti z SKáček.

27.4.2007 Řež
Lezení na skalách v Řeži. Účastnili se: Tomáš (za Sakal) a Martin (za SKáčka).

15.3. - 20.3.2008 Vysoké Tatry - Chata Pri Zelenom plese
15.3. odjezd z Prahy nočním rychlíkem, v Popradě jsme ráno, přesun na Brnčálku. 16.3. lezení ledů, večer nácvik práce s lavinovými vyhledávači. 17.3. výstup SV stěnou na Jahňací štít. Po přelezení vrcholové pyramidy nás 1 délku před vrcholem zasáhla sněhová vichřice, která trvala až do rána. Komplikovaný sestup spojený s blouděním v mlze, větru, a později i ve tmě. Došlo na kompas, výškoměr i GPS. Návrat na chatu v 20:00. 18.3. lezení ledů, večer nácvik práce s lavinovými vyhledávači, došlo i na sebezakopávání se do sněhu a sondování. 19.3. odchod z chaty, pobyt v Popradě, večer odjezd nočním rychlíkem do Prahy 20.3. v 6:29 v Praze Účastnili se: Tomáš, Peřinka ze Sakalu, Dingo a Martin Bílý z SKáček.

26. - 27.1.2008 Jilemnice - Krkonoše
Pobyt v rázovité chalupě TJ Pankrác Praha v Jilemnici. Někdo lyžoval na sjezdovkách, jiní zase běžkovali. Na běžkách podniknut kondiční výlet Mísečky - Dvoračky - Lysá hora - Vrbatova bouda - Mísečky. Vichr byl na hřebenech značný, dalo by se říci. V neděli hnusné počasí, návrat do Prahy. Účastnili se: Žebrovci, Pavel, Tomáš ze Sakalu, z SKáček Rožkovci, a ještě Vraňoch s dcerkou Aničkou.