AKTUALITY :

Co se již stalo - od nejnovějšího (nahoře) ke staršímu (dole).

28.10.2006 Černolice aneb "luxusní" den
Účastnili se Žebro, Štěpánka a Eliška, MartinB, Tomáš, Jidřiška, Maruška, Peťan a doktor Tawa Singri, sestřičky z příjmu, ospalý mutant z rentgenové komory a výběrčí parkovného v Motole. Tak popořádku. První na skály dorazil Žebro s dětmi, a dětem se to moc líbilo. Štěpánka visela ve stěně, a Elík byla náležitě zaopatřená v základním táboře, dalo by se říci. Nu a my ostatní jsme zatím přijeli také, a rozložili se táborem pod jižní stěnou Hlavní věže. Nejprve jsme vylezli Jižní rys, na rozhejbání, a pak Tomáš a MartinB nastoupili do Diagonálního traverzu. A protože Maruška usnula, tak šli spolu Peťan s Jindřiškou do Panikáře, natahoval Peťan. Jistil to bohatýrsky, a dobře udělal. V druhé třetině výstupu se ozval tlumený sten, vteřina ticha, a pak lakonické "Budu padat." To nás překvapilo. Žebro radil nepadat, a Jidřišce se to taky nelíbilo. Ale to už vzduchem letěly modré tepláky, naštěstí nic dlouhého, tlama tak 3 m. Co to? Inu, jako loni. Vyluxované rameno. Jindřiška Peťana spustila dolů, Tomáš slanil pro matroš ve stěně, a jelo se do polikliniky. Už to docela umíme, takže příjem úrazů, rentgen, ordinace. Zákrok vedl doktor Tawa Singri, a na chodbě před ordinací to znělo jak v lazaretu za 1. sv. války. Hrůza to poslouchat. Nakonec se nad Peťanem sešlo tříčlenné lékařské kocilium. Doktoři zavrhli možnost operace, a místo toho dali Peťanovi kouzelnou drogu Dipidolor, po které se Peťan přiblble usmíval, zatím co mu úspěšně narvali rameno zpátky. Pak jsme zaplatili 50 korun za parkoviště a jeli domů. A tak skončilo léto.

13.10. - 15.10.2006 Jizerské hory
Barevného podzimu v Jizerkách se účastnili ze Sakalu Peřinka, Tomáš, Žebro a Kamča se Štěpánkou a Eliškou, z Skáček MartinB a Lenka. Základnu jsme měli v Bílém Potoce, tak jako loni. Ba dokonce jsme dostali exkluzivní chatku s kuchyňkou, óóó :-) V sobotu jsme vyjeli na Smědavu, a po hřebenech jsme došli do oblasti Paličníku. Bylo nádherné počasí! Vylezli jsme Kohoutí hřeben a Velkou Kuří věž. V neděli už Žebrovci jeli domů, ostatní se přesunuli do Oldřichovského sedla, odpoledne výstupy na věž Sedlo. Večer jsme se vrátili do Prahy.

12.10.2006 ČHS
Tomáš byl na vrcholové komisi pro Prahu a Středočeský kraj.

27.9. - 1.10.2006 Lužické hory
Účastnili se Peřinka, Radovan a Tomáš ze Sakalu, MartinB a Dingo z SKáček. Ve čtvrtek jsme byli na Milštejně, kde jsme slezli čtyři cesty, a pak jsme se přesunuli na Křížovou věž/Kreuzturm u Naděje. Při západu slunce jsme na ni vylezli Milštejnskou hranu s variantou nástupu údolní stěnou. Večer odjeli Dingo s Radovanem. A my zbylí jsme další den vyrazili na Krkavčí skály/Rabensteine. Slezeny Fellerova věž/Fellerwand, Druhá Šachtová věž/Hoher Rabenstein, Malá Hruška/Kleine Birne. V sobotu jsme byli v Císařském údolí/Kaisergrund, kde jsme několika cestami slezli věž Tuleni/Pferdegrundturm, zvlášť ta spára natažená Peřinkou si vyžaduje uznání (!), a pak jsme ještě vystoupili na Listopadovou věž/Novemberturm. Nu a v neděli ráno to všechno příšerně zmoklo, a tak jsme jeli domů.

8.9.-10.9.2006 Hruboskalsko
Účastnili se Radovan, Macek, David a Petra + mrňata Vilém a Vojta. V sobotu jsme vylezli Mamuta, Břízku a večer hráli tenis. V neděli ráno jsme ještě vyběhli na Orloj. Pak na Hrubici přijela kadeřnice a všechny kromě Viléma nás ostříhala.

18. - 20.8.2006 Ostaš
Účastnili se Žebro, Kamča + Štěpánka a Elík, Radovan, Tomáš ze Sakalu, MartinB z SKáček, a Vašek ze Strakonic. V pátek odpoledne a celou sobotu lezení, slezeny věže Sluj českých bratří, Můra, Vyhlídková, Pavouk, Budík, Žebrák, Velbloudě (p.j.), Poslední, Kočičí hrad, a věž bez jména, ale se slaňákem. Dva dny nádherného lezení. Pak v noci na neděli pršelo, tak jsme si prošli Horní Labyrint a vyhlédli cíle pro příště.

21. - 30.7.2006 Vysoké Tatry, Sliezský dom
Účastnili se Peřinka a Tomáš ze Sakalu, Dingo a MaritnB z SKáček.
21.7. Odjezd z Prahy.
22.7. V hrozném vedru a hejnech komárů výšlap na chatu.
23.7. Slezena Opálová stěna Pravým pilířem, a Dolní věž nad ústím Granátového žlebu.
24.7. Bouřkový den. Dingo s Martinem variantou Kvetnicového žlebu byli na Bradavici, Tomáš a Peřinka z Levého pilíře Opálové stěny včas slanili. Bouřky. Dingo s Martinem moc moc zmokli.
25.7. Odpočinkový den.
26.7. Slezena Velická stěna. Nádherné lezení. Byli jsme s tím brzy hotoví, tak ještě jako přídavek První pilíř Dvojité věže nad Granátovou lávkou. Lahůdkové lezení.
27.7. Slezen Gerlachovský štít Martinkou od Litvorového sedla. Nechyběly dramatické okamžiky s vytrženými chyty a držkopádem. Bloudění v traverzech přes žleby samozřejmostí. Na vrcholu Gerlachu jsme byli v 13:00. Sestup Velickou próbou.
28.7. Pěšky do Batizovské doliny. Peřinka jen rekreačně k Batizovskému plesu. Dingo a Martin si šli zalézt na Kostolík, Tomáš šel s nimi jako doprovod.
29.7. Jsme se sbalili a dolů do Smokovce. Jídlo a pití. Do Popradu. Jídlo a pití. Čas jsme si zkrátili v kině. Jídlo a pití. Nádražní hala a rychlík.
30.7. Ráno v Praze.

4. - 7.7.2006 Dachstein
Účastnili se Tomáš, Peřinka ze Sakalu, Dingo a MartinB z SKáček. Večer jsme vyrazili z Prahy, k Dachsteinu jsme dojeli pozdě kolem půlnoci. Brzy ráno nástup pod jižní stěnu. Slezena jižní stěna Hoher Dachsteinu cestou Steiner-weg. Večer nás ve stěně zastihla bouřka, déšť, krupobití. Následoval bivak 2 délky pod vrcholem. Ráno hezké počasí, rychle jsme to dolezli, sestup na chatu Seetaler-hütte, snídaně, pak přes ledovec na Hunerkogel, a lanovkou dolů na parkoviště k autu. Večer zase bouřka. Odjeli jsme do Hallstadtu, přenocovali jsme v hotelu, máme dobrý tip pro příště. Ráno snídaně na břehu jezera, a pak návrat do Čech.

25.6.2006 Černá skála
Účastnili se Žebro, Peřinka a Tomáš. Kam v tom vedru jet? Jedině na Černou skálu ukrytou v hlubokých hvozdech skýtajících blahodárný stín! Ani jsme sebou neměli průvodce, tak nevíme, co jsme to vlastně lezli. Ale bylo to moc pěkné, skála chytavá, jištění šlo zakládat všady. Večer jsme se zotavili v Rudný.

11.6.2006 Kokořínsko
Účastnili se Peťan, Jindřiška, Tomáš ze Sakalu, Dingo a MartinB z SKáček. Tréninkové lezení ma měkkém pískovci. Mockrát slezena věž Konradturm.

10.6.2006 Řež u Prahy
Účastnili se Tomáš a MartinB. Slezena kombinace cest Agnes (Velká stolice) a Huáno, a pak cesta Klečkatá.

4.6.2006 Řež u Prahy
Účastnili se Tomáš a MartinB (z SKáček). Slezeny cesty Matesův rys, Davidova a Zpocený kout.

6.5. - 8.5.2006 Lužické hory
Účastnili se Martin(B), Peřinka a Tomáš. Základna byla v České Lípě u Martina.
6.5. Milštejn; Nádherně členitá skála plná chytů, úžasné lezení. Byli jsme tu jediní horolezci, takže skála byla jen pro nás. Nevěděli jsme, jestli je to písek nebo pevná skála, a tak jsme pro jistotu lezli podle pískovcových pravidel a jistili se jenom smyčkami. Vůbec to nevadilo, jištění šlo dávat každý metr... :-) Jedna drobná příhoda: Když natahoval Martin cestu "Rechter-weg", přijeli na kole nějací turisté, a jedna paní začala vykřikovat - "Oni se zbláznili! Taková výška. Já se nemůžu dívat. To musím vidět, jak se zabije. Proč tam leze?" - Roztomilé to bylo.
7.5. Oberwegry; Slezli jsme věže Liberecká, Dvojče a Velká Smrtka. Na Smrtku jsme dali tři cesty. Samé pěkné lezení, krásně chytavá skála ve tvrdém pískovci. Přijeli nás sem okouknout z Jablonce Peťan a Jindřiška, kteří si vyjeli na "lázeňský" výlet.
8.5. Vajoletky; Slezli jsme šest cest. Opět nádherné lezení po tvrdém pískovci. Ovšem blízkost města Liberce je už znát, bylo tu na lezení už trochu víc lidí, a u některých slaňáků byla v poledne tlačenice.

1.5.2006 Řež u Prahy
Učástnili se Tomáš a Martin(B). Lezli jsme na čtvrtém masívu, dávali jsme si ty dlouhé cesty se štandováním. Potkali jsme tu Sherpáky s Ondrou Řípou. Nu a večer jsme se stavili U hřiště, a hlásíme, že to tam pořád funguje.

17.4.2006 Černolice
Učastníci: Tomáš, Martin(B). Byli jsme odpoledne v Černolicích. Z Prahy jsme odjížděli v poledne, a před čtvrtou jsme už měli slezeno pět údolních cest, takové ty klasiky. A konečně už bylo jaro!

9.4.2006 Dehetnická skála
Účastnili se Žebro a Kamča, Tomáš, Peřinka, a Kamčina kamarádka Naďa. A taky děti. A co jsme slezli: Žlutý kout, Hřebenovku, a cosi středem zadní stěny. Původně to mělo být první jarní lezení, ale tak pěkně zase nebylo... vítr, chladno. Spíše to bylo poslední zimní lezení.

7.4.2006 ČHS
Tomáš byl na vrcholové komisi pro Prahu a Středočeský kraj.

28.3. - 3.4.2006 Vysoké Tatry - Zbojnická chata
Účastnili se Tomáš, Peřinka a Peťan ze Sakalu, Dingo a Martin(B) z SKáček, a Aleš z HK Vyšehrad. Ve čtvrtek jsme vypochodovali na chatu. Překvpivě tam bylo prázdno, byli jsme jediní hosté, a tak jsme to tam tak trochu měli jako privát. V pátek jsme se rozdělili na dvojice. Počasí bylo mizerné, mlha a vítr. Dingo a Martin(B) si vybrali níže položený Kresaný roh, a dobře udělali, slezli ho. Tomáš a Peťan se narvali do jižní stěny M. Javorového štítu, a zapytlili to, páč to bylo moc o držku. Tyto dvě dvojice se na chatu vrátili brzy. Peřinka s Alešem šli jižní hřbet na Svišťový štít s variantou obcházení skalního výšvihu. Na hřebenu se do nich opřel pořádný vítr, ale na vrchol došli. V sobotu bylo počasí trochu lepší, ale žádná slast to nebyla. Vítr byl pořád. Spojili jsme se do jednoho družstva, vystoupili jsme na Hranatou vežu, a z ní hřebenem přešli na Svišťový štít, v traverzu z hřebene do žlabu jsme se jistili opět po dvojicích. V neděli jsme se sbalili, sešli na Hrebienok, sjeli do Popradu, dali si pivo U Mogliho, poseděli v Popradě ve Slovenské reštaurácii, a nočním rychlíkem jsme se v pondělí vrátili do Prahy.

26.3.2006 ČHS
Tomáš byl na Valné hromadě ČHS.

11.3. - 18.3.2006 Jizerské hory - Prezidentská chata
Týden na běžkách, ze Sakalu tam byli Žebro, Kamča, Radovan a Tomáš. Každý den se běžkovalo. V pondělí 13.3. vyrazili Tomáš a Radovan z Prezidentské na Smrk. Přes celé Jizerky až po Smědavu to šlo dobře, ale dál už byla mizerná stopa, sníh se bořil. Tudíž Smrku nebylo dosaženo, otočili jsme to, a do setmění jsme se včas vrátili na chatu. Další dny jsem zase běžkovali, už v normálních cestách.

3.3. - 12.3.2006 Finsko
Účastnili se Peřinka ze Sakalu, a Martin(B) z SKáček. Několikadenní pochod na běžkách kdesi u polárního kruhu. Zásoby táhli na saních. Ze začátku tam byly teploty -30°C, pak se trochu ohřálo na -5°C.

10.2. - 12.2.2006
Tomáš a Martin (R) byli na běžkách v Krkonoších. Kondiční trénink.